שיפור מרקם העור
חומר מילוי פרופהילו לשיפור מרקם העור

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

עוד לפני עיצוב ופיסול עור הפנים, למרקם העור ישנה חשיבות מכרעת בקביעת האסתטיקה הכוללת של הפנים. עור גמיש, חלק ורענן הוא שמעניק את הזוהר הקורן מפנינו, וכאשר מדובר במטופלים הסובלים מבעיות עור בפנים או במטופלים מבוגרים, הסובלים מאובדן גמישות וצבע בעור, יכול שיפור מרקם עור הפנים להעניק להם מראה צעיר וחדש לחלוטין באמצעות פרוצדורה מאוד פשוטה ומהירה.

מהו שיפור מרקם עור הפנים?

לאורך השנים עובר העור שלנו תהליך של הזדקנות. תהליך זה בא לידי ביטוי הן בשכבות העור החיצוניות והן בשכבות העמוקות יותר, בצורה של אובדן גמישות, איבוד נפח של רקמת שומן, כתמי פיגמנטציה, צניחה של הרקמות ולרוב גם היווצרות א-סימטריה בין חלקי הפנים. ברמה האסתטית, הפרעות אלה באות לידי ביטוי בהופעת קמטים, נימי דם, אובדן הגוון האדמדם של העור והיווצרות גוון אפרפר וחסר ברק, הופעת כתמי פיגמנטציה נקודתיים או נרחבים ולעיתים גם הופעת נגעים עוריים.

שיפור מרקם עור הפנים הוא תיאור לשורה של טיפולים, המיועדים להתמודד עם מגוון מצבים הפוגעים במרקם ובאסתטיקה של עור הפנים. מצבים אלה כוללים למשל פגיעה באלסטיות או רפיון רקמות העור בשכבות העור העמוקות יותר, והם כוללים גם הפרעות פיגמנטציה וגידולים עוריים בשכבות העור החיצוניות יותר. בסך הכל, התחושה היא של מרקם עור לא אסתטי, לעיתים ברמה שפוגעת בביטחון העצמי ובהתנהלות החברתית.

כיום, שיטת הטיפול המקובלת מבוססת על שילוב בין מספר טכניקות, באופן שמעניק מענה לכל האלמנטים המשפיעים על מרקם העור, ויחד יוצרים תוצאה של פנים חלקות, חיוניות, קורנות וצעירות. בין הטיפולים השכיחים ניתן למצוא את הבאים:

  • מזותרפיה – דקירות מרובות של עור הפנים והחדרת סרום של ויטמינים, מינרלים וחומצה היאלורונית
  • סקינבוסטרס – מוצרי חומצה היאלורונית להזרקה בכמויות מזעריות בכל שטח הפנים
  • גלי רדיו (RF) – חימום נרחב של שכבת הדרמיס ותאי השומן באמצעות גלי רדיו, ללא פגיעה בשכבות העור החיצוניות
  • פילינג כימי – קילוף שכבת עור באמצעות תהליך דמו כוויה, ועידוד צמיחת שכבה חדשה

מעבר לטיפולים אלה, דווקא שיטת טיפול חדשה יחסית הנקראת פרופילו, זוכה לתשואות רמות לאור יכולתה להאיץ את ההתחדשות הטבעית של העור באמצעות תרכובת חומצה היאלורונית טהורה וטבעית.

מהי חומצה היאלורונית וכיצד היא תורמת לשיפור מרקם העור?

חומר המילוי השכיח ביותר בעולם האסתטיקה הוא חומצה היאלורונית, שהיא חומצה המיוצרת על ידי הגוף באופן טבעי, וקיימת ברקמת העור, בסחוס ובמפרקים. מסיבה זו משמשת החומצה ההיאלורונית לטיפולים אסתטיים בצורה בטוחה וללא חשש מדחייה. אחת התכונות הבולטות של החומצה ההיאלורונית, פרט להיותה בעלת נפח שהופך אותה לחומר מילוי יעיל, היא היותה סופחת מים. תכונה זו שומרת על לחות הרקמות בהן הוזרקה החומצה, וגורמת לגירוי תאי העור לייצר קולגן ואלסטין.

כיום, קיימים בשוק מגוון רחב של מוצרי חומצה היאלורונית, המבוססים כולם על מבנה דומה, אך נבדלים זה מזה ברמת הסמיכות. מוצרים סמיכים יותר משמשים למילוי נפחים בעוד מוצרים דלילים משמשים למילוי קמטים נקודתיים והחזרת הלחות לרקמת העור.

 

פרופילו – חומצה היאלורונית טהורה

פרופילו (Prophilo) הוא חומר מילוי מבוסס חומצה היאלורונית, הראשון בעולם שמאיץ את ההתחדשות הטבעית של העור. ייחודו של הפרופילו הוא בהיותו היברידי, ובמילים אחרות, חומר טהור הקושר שרשראות קצרות וארוכות של חומצה היאלורונית, ללא שימוש בחומרי “קשירה” כימיים זרים לגוף.

בניגוד לחומצות היאלורוניות אחרות בשוק, הפרופילו אינו אפקטיבי במיוחד כחומר מילוי או כמגביר לחות. יחד עם זאת, יתרונו הגדול הוא יכולתו לגרות את התאים הפיברובלסטים לייצור מוגבר מאוד של קולגן ואלסטין, וחידוש העור בצורה טבעית לחלוטין.

המשמעות היא שבמקום לשפר את מרקם העור בצורה מלאכותית באמצעות חומרי מילוי וטכניקות אחרות, מתמקד הפרופילו במקור – בתהליך הטבעי שמלכתחילה גרם לפגיעה בעור. הפרופילו מעבה את העור, משפר את גמישותו ומרקמו ולמעשה מחזיר את המראה החלק והמתוח אל העור.

הפרופילו מיוצר על ידי החברה האיטלקית IBSA, שהצליחה באמצעות הנדסה גנטית, ליצור חומר מילוי טהור ללא רכיבים כימיים נוספים, מה שמפחית באופן משמעותי את פוטנציאל הסיבוכים ותופעות הלוואי, ומעלה את האפקטיביות של החומר בעידוד העור לייצור קולגן ואלסטין.

 

כיצד מבוצע הטיפול באמצעות פרופילו?

בניגוד למזותרפיה המבוססת על דקירה של העור מאות פעמים בכדי לעודד אותו לעבור תהליך ריפוי והתחדשות, הפרופילו ניתן במספר הזרקות בודדות ומתפזר ברקמה באופן אחיד. המשמעות היא טיפול פשוט יותר, כואב פחות והרבה יותר קצר – בתוך 5 דקות במהלכן מבוצעות 5 הזרקות בכל צד, מושג האפקט של הפרופילו במלואו.

הטיפול ניתן במהלך שניים עד שלושה מפגשים עם הפסקה של חודש בין מפגש למפגש. תוצאות הטיפול נשמרות לאורך זמן, ובכל 12-18 חודשים יש לבצע טיפול לשימור התוצאות.

עיצוב קו הלסת
עיצוב קו הלסת ללא ניתוח

עיצוב קו הלסת באמצעות חומר מילוי נחשב לאחת הפרוצדורות המבוקשות והפופולאריות ביותר בתחום האסתטיקה של הפנים, ולא בכדי. קו הלסת מעניק לפנים את המסגרת והגבולות,