שיטת ערפד PRP
טיפול להצערת עור הפנים בשילוב חומצה היאלורונית

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

שיטת הערפד, אליה נחשפו ישראלים רבים לאחר פרסום תמונתה של בר רפאלי עם פניה מלאות נקודות אדומות, היא שיטה חדשה ואפקטיבית במיוחד להצערת עור הפנים באמצעות העשרת העור בתאי פלזמה מדמו העצמי של המטופל. את הטיפול ניתן לשלב עם הזרקות חומצה היאלורונית לפיסול הפנים ולהגברת ייצור הקולגן והאלסטין בעור. הטיפול אורך כשעה, ולאחריו יכולה המטופלת ליהנות מפנים חלקות ובעלות מראה חיוני, רענן וצעיר.

מהי שיטת הערפד להצערת עור הפנים?

משמה של שיטת הערפד, ניתן להבין כי מדובר בשיטה המבוססת על סגולותיו של הדם. השיטה מבוססת על התפיסה כי הדם מכיל את כל הרכיבים החיוניים להתחדשות העור, וכמות מספיקה של רכיבים אלה בצורה מרוכזת ותמציתית, יכולה לעשות פלאים לעור הפנים. השיטה, שנחשבת ליעילה מאוד, מבוססת על נטילת דם מדמו של המטופל ומיצוי פלזמה עשירה בטסיות דם (Plasmolifting) אותה מזריקים לאחר מכן חזרה לעור פניו של המטופל. השיטה, בשמה המקצועי PRP – Platelets Rich Plasma, מיועדת להצערה והבהרה של העור, העלמה וטשטוש קמטים שטחיים, מתיחת העור והענקת לחות ויכולת התחדשות עצמאית לשכבות העור.

כיצד מבוצע טיפול להצערת עור הפנים באמצעות שיטת הערפד?

הצערת עור הפנים באמצעות שיטת הערפד הוא טיפול שאורך כשעה, מעט יותר מטיפולים אחרים, אך מביא גם תוצאות טובות הרבה יותר. את הטיפול מבצעים בשלושה שלבים מרכזיים:

  1. בשלב ראשון, מבוצעת שאיבה של 20-30 מ”ל דם מגופו של המטופל
  2. דם המטופל עובר תהליך של מיצוי וריכוז טסיות הדם באמצעות מכשיר חדשני הכולל גם שלב של צנטריפוגה – בשלב זה יוצרים למעשה את הפלזמה העשירה בטסיות הדם
  3. את המיצוי שהתקבל מחדירים אל האזורים הנדרשים בפניו של המטופל על ידי הזרקות זעירות ומרובות המבוצעות באמצעות מזרק מיוחד

את טיפול הערפד יש לעבור במסגרת שניים עד חמישה טיפולים, עם הפסקה של שבוע עד שלושה שבועות בין טיפול לטיפול, כתלות בהיקף הטיפול הנדרש, המצב ההתחלתי והתוצאה המבוקשת.

טיפול לשינוי וגם לשימור

שיטת הערפד נחשבת לשיטה מאוד יעילה בהצערת עור הפנים, גם לנשים מבוגרות הסובלות מקמטוטים, אובדן גמישות העור, צניחת עור, פיגמנטציה וכדומה. יחד עם זאת, שיטת הערפד היא גם שיטה יעילה לשימור מצב עור הפנים, ולכן ההמלצה היא להתחיל עם הטיפול כבר החל מגיל 30 לפני שהעור מתחיל בתהליך ההתדרדרות המדורגת.

את הטיפול ניתן ליישם גם באזורים נוספים בגוף, לרבות בית החזה (אזור המחשוף), צוואר, כפות ידיים וישבן. כמו כן, בטיפול ניתן לשלב גם יישום של חומצה היאלורונית לעידוד ייצור הקולגן והאלסטין בעור, וכן למילוי נפחים ופיסול הפנים. שילוב של שני רכיבים אלה מבטיח פנים צעירות, קורנות ומלאות חיוניות לאורך זמן.

מהן אותן נקודות אדומות בפנים לאחר הטיפול?

כאמור, רוב הציבור הישראלי נחשף אל שיטת הערפד לאחר פרסום תמונתה של בר רפאלי כשמופיעות על פניה עשרות נקודות אדומות זעירות. המדובר כמובן באדמומיות טבעית הנובעת מההזרקות המרובות המבוצעות בכל אזור הפנים. נקודות אלה הולכות ונעלמות בהדרגה, ובתוך ימים ספורים לאחר הטיפול נעלמות לחלוטין. נפיחות אף היא יכולה להופיע לאחר הטיפול, אך לא מדובר בתופעה חריגה, והיא צפויה לחלוף לאחר מספר ימים מהטיפול.

למי מתאימה שיטת הערפד?

שיטת הערפד מתאימה לכל אישה או גבר המעוניינים להצעיר את עור פניהם בשיטה בטוחה, יעילה מאוד וללא שימוש בחומרים כימיים סינטטיים. את הטיפול מומלץ להתחיל לקבל החל מגיל 30, אך אף פעם לא מאוחר לעבור אותו. בגילאים מתקדמים יותר ניתן להרחיבו לאזורים נוספים בגוף בהתאם לצורך. יחד עם זאת, את טיפול הערפד לא יכולים לעבור חולים במחלות אוטואימוניות, נשים בהריון ונשים מניקות. לפני קבלת הטיפול מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

עיצוב קו הלסת
עיצוב קו הלסת ללא ניתוח

עיצוב קו הלסת באמצעות חומר מילוי נחשב לאחת הפרוצדורות המבוקשות והפופולאריות ביותר בתחום האסתטיקה של הפנים, ולא בכדי. קו הלסת מעניק לפנים את המסגרת והגבולות,